Zinedine Zidane te Juventus është i destinuar të ndodh një ditë, sipas Corriere dello Sport, mund të ndodh sezonin e ardhshëm nëse drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” vendosin të ndryshojnë trajner.

Allegri nuk është i sigurt, e ardhmja e tij varet nga shumë faktorë, por nëse largohet, Zidane është i pari në listë për të marrë drejtimin e Juves.

Zi
Zi

Në të njëjtën kohë, tekniku francez po ndjek nga pranë edhe situatën që po kalojnë PSG dhe Chelsea, dy ekipet që gjithashtu mund të ndryshojnë drejtim gjatë këtij sezoni, ose në fund.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb