Një zjarr i madh shpërtheu në një fabrikë dhe depo mëngjesin e së enjtes në pjesën lindore të Moskës, tha Ministria ruse e Emergjencave.

Zjarri në rrugën “Martenovskaya” e ka përfshirë një zonë prej rreth 22.000 metrave katror, sipas njoftimit.

Rreth 120 zjarrfikës dhe 40 zjarrfikëse janë duke punuar për ta shuar zjarrin, tha Ministria.

Por përpjekjet për ta shuar zjarrin janë ndërlikuar nga prania e kontejnerëve të mbushur me lëng të djegshëm brenda ndërtesës.

Zjarr2
Zjarr2

Nuk u raportua për viktima, ndërsa shkaktari i zjarrit ende nuk dihet./Rel/

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: