Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e së martës në Kymi të Evias, Greqi. Sipas mediave greke, zjarri ka rënë në shtëpinë e ish-kryebashkiakut, Dimitris Thomas.

Në vendngjarje kanë mbërritur forca të forta të Zjarrfikësve me 10 zjarrfikës dhe pesë automjete.

Nga informacionet e para bëhet me dije se shtëpia është djegur plotësisht, ndërsa deri më tani nuk dihet shkaku i zjarrit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb