Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së Kryemiinstrit Rama se qeveria e Zvicrës ka vendosur dënimin me burg deri në 3 vite për këdo që ngroh më shumë se 19 gradë celsius shtëpitë e tyre.

Me anë të një postimi në Facebook Vasili shkruan se ky është mashtrimi i radhës nga Rama, ndërsa ka rikujtuar se qeveria zvicerane nuk ka asnjë vendim të tillë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb