Vicent Kompany është trajneri më i ri i Bayern. Lajmi është dhënë nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, nga klubi gjerman. Kompany u lirua nga detyra te Burnley, për t’u ulur në pankinën e bavarezëve, duke pasuar kështu Tuchel.

Bayern nuk zhvilloi një sezon të mirë, ku për herë të parë pas shumë vitesh, mbeti pa asnjë trofe sezonal.  “Vincent Kompany është trajneri i ri i FC Bayern, duke firmosur një marrëveshje deri në vitin 2027” – Shkruan Bayern.

 

(J.S/BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb