Në mënyrë befasuese, Edin Terzic largohet nga B.Dortmund. Pasi flirtoi me suksesin në Champions League, duke humbur në finale përballë Realit, trajneri i verdhezinjve ka vendosur të largohet, krejt ndryshe nga se pritej. Për të bërë publik këtë vendim ka menduar vetë trajneri me anë të një video të bërë publike në faqen zyrtare të klubit:

“E dashur Borusia, edhe pse po më lëndon shumë tani, dua t’ju informoj se nga sot do të largohem nga klubi. Ishte një nder i madh të isha në gjendje ta çoja këtë klub të madh drejt një fitoreje të Kupës DFB dhe së fundmi në një finale të Ligës së Kampioneve. I kërkova përgjegjësve për një bisedë pas finales sonë në Wembley, sepse pas nëntë vitesh tek Dortmund duke përfshirë gjashtë vjet në ekipin e trajnerëve dhe dy vjet e gjysmë si trajner, kam ndjenjën se rifillimi i ardhshëm do të shoqërohet me një të ri. Kushdo që më njeh e di se gjatë këtij procesi vendimmarrës gjatë javëve të fundit, dy zemra më rrahin në gjoks. Por edhe pas diskutimeve intensive, ndjenja ime themelore nuk ka ndryshuar. Unë gjithmonë i uroj Borusia Dortmundit më të mirat dhe ju them faleminderit dhe lamtumirë”, përfundoi ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: