Tottenham ka siguruar shërbimet e Ivan Perisic. Kroati kreu mbrëmë viziat mjekësore në Londër, ndërsa këtë të martë pasdite ka ardhur zyrtarizimi i shumëpritur nga tifozët e Spurs. Anësori firmosi një kontratë deri në vitin 2024.

Ai që ka kërkuar me ngulm transferimin e tij te kjo skuadër ka qenë trajneri i Tottenham, Antonio Conte. Tekniku italian dhe lojtari njihem me kohë, pasi dikur punonin së bashku te Interi. Për Perisiç kjo është përvoja e parë në Angli.

 

 

Ht

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb