Toka!!
Faqe: [1]
  Printo  
Autor Tema: Toka!!  (Lexuar 7332 here)
Madam Butterfly
SuperGirl!...
Moderator/e Global/e
Dore e Vjeter
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 15053


Lost inside your love!

Respekt: +7

Profili
« : 15/05/07, 09:09 »
0

Toka


Toka


Rrotullimi i tokės dhe dukuria e ditė-natės.
Toka e fotografuar nga Hėna
Toka (lat. Terra) ėshtė planeti i tretė i sistemit diellor. Toka ėshtė rreth 4,55 Miliard vjet e vjetėr. Toka ėshtė i vetmi planet nė sistmin tonė diellor ku ėshtė zhvilluar jeta.Toka ka njė satelit i cili quhet Hėnė.

Pėrshkrimi Vlera
Largėsia mesatare nga Dielli 93,000,000 milje
Shpejtėsia mesatare orbitale 18.51 milje/sek
Perioda e orbitės 365.26 ditė
Perioda e rrotullimit 24 orė
Anim - Pjerrtėsi 23°27'
Diametri ekuatorial 7,926 milje
Madhėsia 5.976 x 1024
Rėndesa (Toka=1) 1.0
Shpejtėsia e largimit 6.96 milje/sek
Temperatura e sipėrfaqes nga -60° gjer nė 120° F

TOKA NE RROTULLIM!!TOKA!!
Rrotullimi i tokės dhe dukuria e ditė-natės.Toka e fotografuar nga Hėna

Identifikuar

·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠· ...Cosa faresti al posto mio, se ogni pensiero fossi io??!!...·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·
       
http://www.youtube.com/watch?v=y5DzX6foKbQ

http://www.youtube.com/watch?v=SzEKYu4sF4Q&feature=related
Gladiatori
Anetar/e
**
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 737


Don't fuck with the best !

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #1 : 17/05/07, 00:12 »
0

Kuriozitete dhe informacione interesante !
Identifikuar

Ndrysho menyren se si mendon dhe do te ndryshosh veten
rbd
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 4

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #2 : 30/09/09, 22:10 »
0


 Lutu
Identifikuar
rbd
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 4

Respekt: 0

Profili
« Pergjigju #3 : 30/09/09, 22:10 »
0

Ne tellesi te tokes,pas disa shtresave shkembora ndodhet nje pjese toke e zjarrte,aty eshte edhe fillesa e vullkaneve. Po lexoj
Identifikuar
Faqe: [1]
  Printo  
 
Shko te: