Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
6 - 1

Angli - Panama

RUSI 2018
2 - 2

Japoni - Senegal

RUSI 2018
0 - 3

Poloni - Kolumbi


Debati në Kuvend/ Basha nuk ndal akuzat për qeverinë, por Rama merr celularin dhe …

rama

TIRANE– Një ditë pasi kryeministri Edi Rama prezantoi në Kuvend programin qeverisës për 4 vitet e ardhshme, kanë nisur debatet mbi të në një tjetër seancë plenare, që ka nisur në orën 09:10.

Teksa ka marrë fjalën i pari, kreu i PD-së Lulzim Basha ka bërë akuza të forta në adresë të kryeministrit Edi Rama, dhe ministrave të kabinetit qeveritar në 4 vitet që lamë pas.

Si vendim të parë të kryeministrit Rama, Basha ka kërkuar shkarkimin e Gramoz Ruçit nga posti i kryetarit të Kuvendit, dhe Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm.

Por pavarësisht deklaratave të forta të kryeopozitarit, kryeministri Rama qëndron i qetë në karrigen e tij, dhe gjatë gjithë kohës ka qenë me celular në dorë duke shkëmbyer sms.

(el.sp/BalkanWeb)