Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
 • 214 Lexime
 • TIRANE – Bimët dhe erëzat kanë më shumë antioksidues se secili ushqim i grupeve të tjera. Bimët aromatike, ato që i shtojnë shijet çdo pjate. I komsumoni të freskëta apo të thara, në çdo rast kanë një aromë dhe shije fantastike. Po ju prezantojmë bimët aromatike më të përdorshme...

 • 414 Lexime
 • TIRANE- Të shtunën pasdite janë luajtur tre ndeshjet e para të javës së 8-të të kampionatit kombëtar të futbollit të kategorisë superiore, ku janë shënuar vetëm tre gola. Ndërkohë, të dielën pasdite janë luajtur dy ndeshjet e fundit, ku janë shënuar po kaq gola, tre të tillë. Pas ndeshjeve...

 • 1584 Lexime
 • KORÇË- Varfëria e tejskajshme dhe kushtet çnjerëzore kanë gjunjëzuar familjen Mehmetaj në fshatin Dishnicë të Korçës. Një kasolle e vogël ku çfarë bie jashtë hyn brenda është streha e vetme për familjen me tre anëtarë: një nënë e sëmurë dhe e paralizuar, një fëmije me barkun bosh dhe kryefamiljari...

 • 580 Lexime
 • Pas fjalës së tij, në Seminarin e 93-të Rose-Roth të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, që po mbahet në Prishtinë, presidenti Hashim Thaçi është pyetur për raportet me vendet e rajonit, në veçanti me Shqipërinë. Ai ka thënë se raportet Kosovë-Shqipëri, janë të shkëlqyeshme dhe për këtë duhet të gëzohen...

 • 22 Lexime
 • Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujerave, Edmond Panariti u takua në Rome me homologun e tij italian, Maurizio Martina. Të dy ministrat firmosën marrëveshjen për bashkëpunim në fushën e bujqësisë dhe të peshkimit. Kjo marrëveshje i hap rrugën projekteve të përbashkëta dhe investimeve italiane në bujqësi,...

 • 1802 Lexime
 • Situata e kanabisit, vijon të krijojë ‘përplasje’ mes dy aleatëve të maxhorancës. Propozimi i Ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani që ushtria të dilte në terren për luftën ndaj kanabisit, nuk u prit mirë nga dy kolegët e tij Mimi Kodheli, ministre e Mbrojtjes dhe Saimir Tahiri, ministër i Brendshëm....

 • 1396 Lexime
 • GREQI- Policia greke ka sekuestruar 174 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni është zhvilluar në orën 10:00 në rrugën rurale Filat-Igumenicë. Mësohet se droga ishte e ndarë në 90 pako dhe u gjet në një mjet që drejtohej nga 44-vjeçari Alket Dhroso nga Saranda. Ai u arrestua menjëherë, ndërkohë...

 • 1272 Lexime
 • GJIROKASTËR- Zëvendëskryeministri Niko Peleshi deklaroi sot se pas restaurimit te Pazarit dhe kurimit te fasadave në qytetin e Gjirokastrës, planifikojmë ndërtimin e bypass-it për ta kthyer në një zonë për këmbësorët, tregtarët dhe turistët. Nëpërmjet një postimi në statusin e tij social Facebook paraditen e së dielës, Peleshi shprehet:...

 • 3612 Lexime
 • Edhe deputeti socialist Vladimir Kosta duket se do t’i bashkohet Partisë Agrare Ambientaliste. “Panorama” mëson se ai ka kërkuar të bëhet pjesë e saj, ndërsa ka postuar në Facebook një vlerësim për Konventën Kombëtare të PAA-­së. “Një pjesëmarrje e gjerë dhe dinjitoze në konventën Vl të PAA-­së”, shkruan Kosta....

 • 1006 Lexime
 • Selia e fushatës së Hillary Clinton në Bruklin është evakuuar për shkak të zbulimit të një pluhuri të bardhë në një zarf, i cili është dërguar të premten në zyrën e Manhatanit të Clinton, ku është hapur në orën 17:00 nga dy stazhistë. Këta të fundit e kanë dërguar...

 • 3102 Lexime
 • Është mbyllur me sukses gara për kreun e ri të Forumit Rinor Eurosocialist Shqiptar. Pas mesnate, KQZ-ja në FRESSH ka publikuar edhe rezultatin përfundimtar të votimeve. Kështu Eljo Hysko është kryetari i ri i FRESSH- it, pas mbylljes me sukses të procesit të votimit, në të cilin morën pjesë...

 • 842 Lexime
 • SHKODËR- Policia e Shkodrës ka arrestuar një nga tre autorët e dyshuar të shpallur në kërkim në lidhje me operacionin e zhvilluar dy ditë më parë ku u sekuestruan rreth 50 kg lëndë e dyshuar narkotike cannabis sattiva, 250 bimë në proces tharje dhe 2 armë zjarri automatike. Nga...

 • 1072 Lexime
 • Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi nga Kurbini se Partia Demokratike është e gatshme të mirëpres çdo forcë politike dhe çdo shqiptar që qëndron dhe lufton kundër krimit, drogës, inkriminimit. Në dëgjimin dhe bashkëbisedimin me drejtues të strukturave të PD, zoti Basha tha se droga nuk mund dhe...