Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

DJ më i paguar në botë barazon rekordet e Rolling Stones

_97301664_calvin-2

BRITANI E MADHE – Calvin Harris për herë të tetë në karrierë është i pari në top listën e Mbretërinë e Bashkuar.Ai në këtë formë ka barazuar rekordin e bendit të famshëm Rolling Stones.

“Feels”, kënga më e fundit e DJ-të, të cilin e solli në bashkëpunim me Katy Perryn, Pharrellin dhe Big Sean, kanë lënë pas edhe hitin botëror “Despacito”. Kjo do të thotë se Harris është në nivel me Rolling Stones, Oasis dhe Eminem – të cilët gjithashtu kanë qenë tetë herë të parit në ranglistë shkruan BBC.

Cliff Richard është i vetmi artist britanik solo para Calvinit – 14 herë i parë në renditjen e listës së Britanisë së Madhe.
Hitet e Calvin Harrisit:
Dance Wiv Me (with Dizzee Rascal, 2008)
I’m Not Alone (2009)
We Found Love (with Rihanna, 2011)
Sweet Nothing (2012)
Under Control (2013)
Summer (2014)
Blame (2014)
Feels (with Katy Perry, Pharrell and Big Sean, 2017


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .