Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Do përdorej për trafik droge, kapet gomonia 9 metra në Vlorë

vlore-gomonia.j-1pg

VLORË – Një gomone 9 metra e gjatë është gjetur në një magazinë në qytetin e Vlorës.

Dyshohet se gomonia e gjendur në pyllin e Sodës, do të përdorej për trafik narkotikësh. Sipas policisë, janë ndryshuar të dhënat dhe motorët e gomones, si dhe është modifikuar për transport narkotikësh.

vlore-gomonia

Gomones 9 metra i janë vendosur 2 motorë 350 kuaj/fuqi, për të përballuar det deri në 8 ballë.  Pronari i gomones është një 30-vjeçar, emri i të cilit nuk bëhet ende i ditur, dhe po hetohet në gjendje të lirë.

vlore-gomonia.j-1pg

Forca të shumta policore Delta Force dhe Drejtoria e Qarkut po kontrollojnë zonën ku u gjet gomonia.

(e.f/BalkanWeb)


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.