Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Dy futbollistë të talentuar në Shqipëri transferohen në akademinë e Ajaksit

IMG_6238

Dy  lojtarë në ekipet U-17 në akademinë e futbollit Internacional – Tirana, Niko Lucaj dhe Endri Reci kanë kaluar në Holandë për t’u bërë pjesë e akademisë së futbollit të Ajaksit. Kjo gjë bëhet për të marrë një përvojë të re stërvitore në një akademi gjigande si ajo holandeze.

Lajmi për këtë gjë u bë publik nga vetë faqja zyrtare e akademisë së futbollit Internacional – Tirana, përmes këtij postimi në rrjetin social “Facebook”:

img_6239

(I.Ç/BalkanWeb)