Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi

RUSI 2018
16:00

Arabi Saudite - Egjipt

RUSI 2018
20:00

Spanjë - Marok

RUSI 2018
20:00

Iran - Portugali


FOTO/ “Escobari i Ballkanit, Klement Balili peshkon i qetë në resortin e tij luksoz”

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar ‘vendndodhjen’ e Klemend Balilit, i ciliësuar nga mediat greke si ‘Eksobari i Ballkanit’, në një kohë kur ky i fundit është në kërkim ndërkomëbtar për trafik droge. Me anë të një statusi në rrjetin social ‘Facebook’ Berisha ka publikuar një mesazh që i ka ardhur nga qytetari dixhital, i cili ka publikuar foto, ku sipas tij është Balili duhet peshkuar. Escobari i Ballkanit nen mbrojtjen e Ediscobarit te Europes peshkon i qete ne resortin e tij luksoz “Sant Quaranta”! sb,” shkruan Sali Berisha në Facebook.

Image may contain: text

Mesazhi i ardhur ne inbox-in e Berishes

Klement Balili është personi më i kërkuar nga policia shqiptare, ndërsa akuzohet për trafik ndërkombëtar droge. Aktualisht prokurorët e Task Forcës pranë Krimeve të Rënda po identifikojnë pasuritë dhe llogaritë e tij bankare për t’ju drejtuar më pas Gjykatës me kërkesën për sekuestro konservative deri në përfundim të hetimeve ndaj tij. Kjo për shkak se ndaj Balilit është regjistruar edhe një hetim i dytë sipas ligjit “Antimafia” për pasuritë e 43-­vjeçarit, i cili tashmë jeton në arrati.
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 42 )

 • Sali balili morri kuq nga 2008 d e A.

 • MODERATOR TRANSMEETOJ ALBAN MALTEZ SALA MORRI MADH KUQ. BALILI NE ADMINISTRATEN SALIUT KA PUNUAR 2008 MILITANT PD.

 • Kane dale morrat e kuq dhe shajne gjigandin Berisha, pse Berisha u nxjerr krejt horrelleqet e mafiozeve te droges, Sa keq u vjen per milioneret mafioze, pse nuk u vjen keq per ate djalin qe kishte pire nje cigare ashash dhe e futen ne burg dhe me pas vrau veten, pse su vjen keq per Fakirin, por u vjen keq per Eksobarin e ballkanit. O popull qe mendoni vetem per qeverine, cfare race jeni ? Rrofsh o Sali Berisha se vetem ty te kemi trim qe se rruan fare per faren e keqe komuniste. Bjerru Sale,

 • Saliu ben tym se balili eshte meksike me armine po pastrojne parate saliut dhe mikut tij.JANE NE MBIKQYRJE OPERACINI FLORIRI VAZHDON.

 • Escobari gjate karieres vet vrau 3 kandidate per president, minister drejtesie, gjenerale e oficere policie, gazetare VIP etj si dhe 6000 police.Cdo muaj transportonte dhjetra ton cocaine jasht columbise, me vlere 20 milion $ . Po ” escobari” I sarandes , a ka vra nonji SA me siper? Pse boni krahasim idiotesh?

 • Fotoja eshte e nje stine tjeter. Duket kohe e ngrohte me diell. Tani Saranda eshte -6 dhe nuk ka ndonje budalla te dali per peshk

 • Ehh ku lat kokrren e nomit pz! Shikoni more njerez se ju ka ngrir uji neper çati lereni politiken se nuk eshte per ” ju e ne” amon mer amon qani hallin e pasanikve ah mortja qe sju mer bashk me Saliun e Edvinin ……..

  Pash nje koment ku nickun e kishte tirons ? Çfar Tironci je ti mor gjytrrym ? Ti akoma sdin rruget e Tirones, dje ke ardh. Hajt bollni se na lek lodhet bla bla bla …??POLITIKANET PA DALLIM PARTIAK??

  Alban Tirana nga shengjergji boll se le nom?

  Edvin Rama Sali berisha e prishet ket popull eh ju hongert drreqi!

 • maximumi ai klementi mund te gjuaj nanji pi.. po jo peshk o saluk ti je ba per peshk se ste punon ma .biles nji shok i klases tende me ka treguar ne konfidence qe ske pas naj here dashnore vec dorinen ke pas o sal.shyqyr qe te mori zonja qe ke sot per me rregullu biografine e vet se do perfundoje si berhan ulqinaku .

 • Per ata qe duan te hakmerren t’i thone ” Qellofsh”

 • ah mor Sale si nuk u bera dhe une komunist legen si ti ,
  por kundershtova komunizmin dhe me futen ne burg disa here

  Komunistet vec te keqia i kane bere ketij vendi , sepse mendojne vec per vete dhe jane te gatshem te vrasin dhe shkaterrojne vendin per kete gje , nuk kane as moral e as nder

  • Po Ke qene I persekutuar ,atehere shaji Te gjithe dhe salen komunist dhe edin kryekomunist! Po se ke kuptuar te gjith keta jan mendje komuniste qe vazhdojne qeverisin. Berisha Te pakten jep informacion Te sakt dhe nuk ka frike nga asnje!

 • Hedh nje i marre nje gur ne uje , cohen 100 te zgjuar per ta nxjerre .

  Merruni me Sale komunistin prej katundeve te tropojes me shtepi luksoze ne tirane

 • keta ja bijte e k.. te kumunizmit antishqiptaret serbet greket me ne krye edvin millosh rumunin.

 • Gjynaf sala. Eshte ber si ver llapa, e tallin te gjithe.

 • JO SHIFNI SE MOS PO GJU PER PESHK TE LIQENI TIRONES ,PO PSE RE BUDALLA ESHTE AI QE TE DALI PER PESHK DHE TA FOTOGRAFOJ KUSH TE MUNDET

 • Berisha ka informacion me te sakte se vete qeveria. cfare ka thene Berisha jane plotesisht te verteta, pse u djeg kuqalasheve, pse u djeg horrsve te Saje Qorrit. Berisha ka plotesisht te drejte dhe mire ben qe i denoncon.

 • Edi

  Hahaha hahaa sa preket populli kur i shan salen hahaha me mire ti shajne mamin sesa salen.”aa gjo e trash a”

1 2