Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi

RUSI 2018
16:00

Arabi Saudite - Egjipt

RUSI 2018
20:00

Spanjë - Marok

RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi


BERLIN- Ministri Xhafaj dhe Drejtori Veliu kanë zhvilluar një takim zyrtar me Drejtuesit kryesore të Policisë Federale gjermane, ku në fokus ka qenë bashkëpunimi mes dy strukturave. Gjatë fjalës së tij Xhafaj theksoi se qëllimi i vizitës është konsolidimi më tej i marrëdhënieve të deritanishme, për t’i bërë model...

TIRANE- Një 47-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga drejtësia italiane për veprën penale “Organizatë kriminale me qëllim shfrytëzimin e prostitucionit”. Burime zyrtare thanë se bëhet fjalë për Marko Hidrin, 47 vjeç, banues në Tiranë. Ky shtetas është dënuar nga Gjykata e...