Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Kukësi mposht Dinamon në miqësore, Shtubina shënon golin e parë për kampionët

kukesi-dinamo-470x264

Kukësi ka zhvilluar sot miqësoren e dytë të fazës përgatitore që po zhvillon nën drejtimin e trajnerit të ri Mlladen Milinkoviç. Tekniku serb i ka matur forcat e të tijve në një test kundër skuadrës së Dinamos. Takimi u zhvilluar në kompleksin “Internacional” në Pezë-Helmes.

Kampionët fituan me rezultatin 2-1 falë golave të realizuar nga Ndriçim Shtubina dhe Kale në fillim të pjesës së dytë. Pjesa e parë u mbyll pa gola.

Në miqësoren e parë të zhvilluar para disa ditësh, Kukësi barazoi me rezultatin 3-3 përballë Lirisë së Prizrenit./panoramasport


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.