Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Majlinda Kelmendi e papërmbajtshme, shpallet për herë të tretë kampione Europe (Video)

ajlinda kelmendi

Majlinda Kelmendi është shpallur për herë të tretë kampione e Europës. Xhudistja kosovare ka mundur në finale rusen Alesya Kuznetsova me “Ippon” në kampionatin Europian që mbahet në Varshavë të Polonisë.

Majlinda, kampione Europe, Botërore dhe Olimpike, në gjysmëfinale eliminoi portguze Joana Ramos, ndërsa në rrethin e parë kishte kaluar pa u ndeshur, të dytin kishte mundur britaniken Cheilse Giles e në të tretin zviceranen Evelyne Tschopp.

(e.k/BalkanWeb)


Komente ( 1 )

  • Nje bravo te madhe per kete herione! Kur mendoj sa para harxhojne kosovaret per te paguar “lidere” dallkauke, turkoshake e pa asnje vlere morale, me vjen te uleras pse dreqin kopjuan pjesen me te keqe te Shqiperise?!