Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Rama shpërthen live ndaj gazetarit: Je komplet në gjendje “shqyerje pule”, po bën muhabete rakie

rama me rakipin te paekspozuarit

TIRANE- Pyetjet ngacmuese që gazetari Ylli Rakipi i bënte vazhdimit kryeministrit Edi Rama, ka bërë që ky i fundit të ‘shpërthejë’ ndaj moderatorit të emisionit ‘Të Paekspozuarit’. I ftuar në studion e ‘News24’ kreu i qeverisë ka replikuar me Rakipin.

Pas tentativave të këtij të fundit që Rama t’i jepte përgjigje nëse do kishte një aleancë pas zgjedhore me PD-së kryeministri i tha se: ‘Je komplet në gjendje shqyerje pule’.

Rama: Koalicionet varen nga numrat. Nëse në çdo vend normal njerëzit bashkohen në numra për programe, këtu numrat duhet ti kërkosh me tepsi në dorë. Na jepmi mundësi që tepsinë ta çojmë për skrap. Pas 25 qershorit vij prapë këtu, merr dhe ata. Merr dhe pulat këtu, rripi.

Rakipi: Do të japim dhe ty
Rama:
Mua smë fusni dot në gastronominë tuaj..Unë e di ca mendon populli për ju. Ti kujton se jeni njerëz me
Rakipi: Edhe Ergodan fliste për ty,. I uroj mikut tim fitore.
Rama:
Nuk ka thënë, ku e tha?
Rakipi: Tek Kol Balla
Rama:
Po mirë, nuk e kam dëgjuar.
Rakipi: Ballkanin perëndimor do të kemi ty.
Rama:
Nuk funksiojnë këto, janë broçkulla. Po ca po bën? Do bëjmë intervistë… Je komplet në gjendje shqyerje pule.
Rakipi: Këtë të pulave kot e vazhdon.
Rama: Tepsia është bonifikim. Nuk bëhej dot bonifikimi pa stabilizuar terrenin.. Ky është muhabet rakie, thuaj të na sjellë raki Skrapari ky.

Rakipi: Kjo është mënyra e fushatës tënde. Nuk thua asgjë që ke bërë. Ti thua pa këtë tepsi nuk kaloj dot për mirë.
Rama:
Nuk është tepsi Ilir Meta apo x y, është një sistem që duhet shkallmuar. Ti se kupton.
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 7 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .