Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Angli - Panama

RUSI 2018
17:00

Japoni - Senegal

RUSI 2018
20:00

Poloni - Kolumbi


Sadiku: Në Shqipëri të gjithë e kanë ves të ankohen, tifozët më luten për një Europian tjetër

sadiku

Armando Sadiku pas përfundimit të sezonit në Spanjë është rikthyer për të kaluar disa ditë pushimi në Shqipëri. Së fundmi, futbollisti i kombëtares dhe i Levantes është bërë pjesë e emisionit “kush vjen për drekë”, ku përveçse ka treguar ‘aftësitë’ në gatim ka folur edhe për përfaqësuesen kuqezi.

“Pritshmëritë janë të larta për Europianin e ardhshëm dhe kjo është normale. Faktikisht është e vërtetë që është ndërruar trajneri, pasi tashmë jemi nën udhëheqjen e Panuçit, por lojtarët janë po ata.

Tashmë do të mundohemi t’i bëjmë tifozët të lumtur ashtu siç i bëmë në Europian. Një e përbashkët mes De Biazit dhe Panuçit është pikërisht stili i tyre i ashpër në mënyrën e sjelljes me lojtarët. Megjithatë me De Biazin kemi kaluar vite, ndërsa me trajnerin e ri kemi vetëm disa muaj. Tashmë duhet t’i lëmë edhe pak kohë këtij të fundit. Ankesat kundrejt trajnerit? Në Shqipëri të gjithë e kanë ves të ankohen.

Unë kur kaloj në Tiranë dëgjoj njerëzit që më luten, duke më thënë se duan me patjetër një tjetër kualifikim në Europian, pasi kjo është e vetmja mënyrë që emri i Shqipërisë të njihet sa më tepër. Gjithmonë e ndiej përgjegjësinë e Kombëtares, pasi më rrënqethet mishi kur dëgjohet himni”, ka thënë Sadiku.

(e.k/BalkanWeb)