Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Shpërthimi në Shkodër, shkatërrohet kati i parë i një ndërtese. Pamjet e para nga vendi i ngjarjes (Video)

shperthim-tritoli-ne-shkoder-1

SHKODËR- Gjashtë persona të plagosur, një automjet dhe kati i parë i një ndërtese i shkatërruar. Ky është bilanci i një shpërthimi të fuqishëm që tronditi sot qytetin e Shkodrës. “BalkanWeb” sjell pamjet e para.

shperthim-tritoli-ne-shkoder

Dyshohet se eksplozivi i është vendosur një motociklete të ndaluar pranë një mjeti tip “Landrover” me targa AA 444 CX i parkuar para ndërtesës dy katëshe ku ndodhet edhe shoqata e pakicave serve. Katër nga të plagosurit kanë marrë plagë të lehta dhe ndodhen në Spitalin e Shkodrës, ndërsa dy të tjerë janë transportuar në Tiranë.

shperthim-tritoli-ne-shkoder-2

(m.k/BalkanWeb)


Komente ( 1 )