Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Talenti i akademisë së Romës, lë Shqipërinë për t’ju bashkuar Kosovës

255-770x478

Lirim Kastrati është një futbollist i cili luan për ekipin e moshave të skuadrës së njohur të Romës. 18 vjeçari që në këmbët e tijë posedon shumë talent, më parë kishte qenë pjesë e grupmoshave të Shqipërisë, por nga ky moment ai ka zgjedhur të përfaqësojë ngjyra të tjera.

I lindur në Malishëve, Kastrati është përforcimi i rradhës për ekipin U-21 të Kosovës.
brbrrbr1490030162
Talenti “verdhekuq” është i fundit në listë nga shumë lojtarë që së fundmi kanë lënë Shqipërinë për t’ju bashkuar Kosovës. Më parë emra si Milot Rashica, Alban Meha, Armir Rrahmani dhe Herolind Shala kanë bërë të njëjtën zgjedhje.

(e.k/BalkanWeb)