Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Trafik i rënduar në aksin Levan-Fier, automjetet bllokohen prej më shumë se 1 orë

Trafik (2)

FIER – Pavarësisht prishjes së motit nga mesnata e djeshme, kjo nuk i ka ndaluar pushuesit që të udhëtojnë drejt qyteteve bregdetare.

Radhë të gjata kilometrike janë krijuar pasditen e sotme në aksin Leva-Fier. Më e rënduar situata raportohet të jetë në dalje të autostradës së Vlorës.

Radha e makinave thuhet se ka arritur 12 km, dhe mjetet janë të bllokuara prej më shumë se një ore. Në vendngjarje ka shkuar policia rrugore, për zhbllokimin e trafikut dhe normalizimin e situatës.

(e.f/BalkanWeb)


Komente ( 4 )

  • Ela

    Renedesi ka rruga ne kukes ,ne vlore le te vdesin

  • turp ti vije kesaj qeverise GREKE qe qeveris shqiperine .ka plot 5 vjet qe Rama jo pa qellim nuk i hedh 2 lopata asfalt ruges qe lidh 2 autosdradat e mbaruara para 5 viteve ,,Per mendimin tim Gjykata e larte duhet te mare nen hetim personin pergjegjes te kesaj masakre qe turistet po braktisin Jugun e arte shqipetar..

  • e gjithe kjo qe pjesa e autostrades levan fier nuk behet qe nuk behet. kjo edhe pse deputeti vlores eshte kryeminister per here te dyte. vlora pa dalje ne autostrade. kaq

  • Vetem marin leke shushunjat dhe asgje nuk bejne. Kane 10 vjet per te bere 20 kilometra rruge. Pastaj hapen bythesh neper televizione, se kane ardhur shume turista. Me thoni nje vend te ballkanit jo me te europes, ku 150 km Tirane- Vlore ti pershkruash me makine per 2 ore e 20 min. Ku shikon tabela me 30 km/h, ku lalon 17 rrethrotullime dhe 170 kryqezime. Kur ne cdo vend normalja do ishte 1 ore e 30 min.

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .