Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

VIDEO/ Përleshje masive me karrige e gurë mes tifozëve dhe policisë në Liverpul

sadg

Një përleshje e madhe ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në qytetin e Liverpulit mes tifozëve të futbollit dhe policisë.

Gota dhe karrige janë hedhur nga tifozët në drejtim të policisë në sherrin masiv në rrugët e sheshit të qytetit.

4 vetë u arrestuan ndërsa një tjetër u dërgua në spital për trajtim mjekësor pas plagëve të marra. Dëshmitarët thotë se përleshjet filluan pas mbërritjes së tifozëve të ekipit të Atalantës pasi qyteti pret sfidën Everton-Atalanta.

Sherri nisi pranë një klubi nate, me karrige, gurë e gota që hidheshin pareshtur mes njerëzve.

 (BalkanWeb)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.