Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

VIDEO/ Tmerr në Rusi, një burrë qëllon me thikë njerëzit në rrugë

5997fdc2fc7e9378658b4567

RUSI- Tmerr dhe frikë në Rusi. Banorët në qytetin Surgut janë tmerruar kur një burrë ka filluar të qëllojë këmbësorët në rrugë me thikë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 11:20 (me atë lokale), ndërsa personi në fjalë është qëlluar për vdekje nga policia, pasi plagosi tetë persona të pafajshëm, raporton Rusia Today.

Policia ka nisur hetimet për rastin në fjalë, ndërsa paraprakisht nuk dihet nëse bëhet fjalë për një sulm terrorist apo jo.
(m.a/BalkanWeb)