Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përshëndetur dhe uruar me rastin e 100- vjetorit të lidhjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe SHBA-së.

Basha ka theksuar se shqiptarët dhe Shqipëria nuk kanë pasur kurrë miq më të mirë dhe aleatë më të përkushtuar se amerikanët.

Ai ka zgjedhur ta shoqërojë urimin e tij në Twitter përmes disa fotografive nga takimet që ka pasur me ish-presidentin Bush, zonjën Klinton dhe Mishelë Obamën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: