KOSOVË

Serbia historikisht ka ushtruar përdhunë ndaj shqiptarëve të Kosovës, duke kryer masakra në vazhdimësi, sidomos ndaj popullatës civile.

Këto janë pamjet, që tregojnë sesi serbët kanë ekzekutuar 5 shqiptarë dhe trupat e tyre i kanë ekspozuar.

  • foto galeri

Ngjarja ka ndodhur në vitin 1925 në Prizren. Fotografia e rrallë dëshmon edhe njëherë masakrat e ushtarëve serbë në Kosovë.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb