Duket se Adele po kërkon të shtojë “diplomat në kolegj” në rezymenë e saj vezulluese. Krijuesja e hitit “Easy On Me”, 34, zbuloi se po i kushton vëmendje arsimit pas qëndrimit të saj të shumëpritur dhe të shtyrë në Las Vegas.

Rezidenca e Adelës do të nisë më 18 nëntor, sipas një njoftimi për shtyp, dhe tetë shfaqje të reja janë shtuar në formacionin e 24 shfaqjeve të riplanifikuara. Pasi të ketë mbaruar këto shfaqje, nëna e një fëmije tha se do të ndjekë një diplomë në Letërsi Angleze.

Duke folur gjatë një konference me pyetje dhe përgjigje të fansave në Los Angeles të parë nga The Sun, këngëtarja tha se do të përfundojë një kurs në internet për të marrë diplomën pasi dëshironte të shkonte në universitet kur të kishte mundësi. Pas Vegasit, unë me të vërtetë dua të marr një diplomë në Letërsinë Angleze”, thuhet se tha ajo në panel. “Nëse nuk do të kisha arritur në këngën time, mendoj se do të isha patjetër mësuese. Mendoj se do të isha mësuese anglishteje.

“Padyshim që ndihem sikur përdor pasionin tim për English Lit në atë që bëj. Por edhe pse nuk është se do të vazhdoja të gjeja një punë nga diploma ime, do të doja të kisha shkuar në universitet dhe ta kisha pasur atë përvojë.”

“Unë nuk do të shkoj në universitet, do ta bëj online dhe me një mësues, por ky është plani im për vitin 2025. Është vetëm për të marrë kualifikimet,” shtoi ajo.

Page Six ka kontaktuar me përfaqësuesit e Adelës për komente të mëtejshme.

Qëndrimi i Adelës në Las Vegas do të zgjasë deri më 25 mars 2023. Ekziston një numër i zgjedhur biletash për 32 shfaqjet. Përparësi do të kenë fansat që mbanin më parë bileta për datat origjinale të shfaqjes ose ishin regjistruar dhe ishin në listën e pritjes.

Shfaqjet fillimisht ishin planifikuar të fillonin të premten, 21 janar dhe të zgjasin deri në mes të prillit, por u anuluan në fillim të këtij viti për shkak të vonesave të COVID-19. Në një postim të përlotur në Instagram, Adele foli me fansat për vonesën dhe kërkoi falje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb