Në kontinentin afrikan numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) shkoi në 8.232.526.

Sipas faqes së internetit ku azhurnohen të dhënat e COVID-19 “Worldometers” thuhet se numri i viktimave nga COVID-19 arriti në 206.613.

Në kontinent numri i përgjithshëm i rasteve shkoi në 8.232.525 ndërsa numri i të shëruarve në 7.505.632.

Numri më i madh i rasteve u regjistrua në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi, Libi dhe në Etiopi.

Ndërsa numri më i madh i viktimave nga COVID-19 u regjistruan në Republikën e Afrikës së Jugut, Tunizi dhe në Egjipt.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: