Bruno Fernandes ka realizuar ëndrrën e fëmijërisë për të luajtur me Cristiano Ronaldon tek Manchester United.

Ai zbulon se kur Ronaldo luante për ‘Djajtë’ ai ka qenë fans i tij i madh.


Tashmë përveç Portugalisë ata do të luajnë dhe tek Manchester United.

Për më tepër Fernandes hedh dyshimet se ka lobuar në rolin e ‘agjentit’ për të sjellë Ronaldon në “Old Trafford”.


Portugezi ka marrëdhënie të mira me mikun e tij, por tek Manchester City gjithashtu ishin 3 portugezë të tjerë që mund të kishin lobuar.

Gjithsesi deri më tani dihet se rol vendimtar pati Sir Alex Ferguson që me telefonatën e tij ndryshoi destinacionin e Ronaldos.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb