Ministrja e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka reaguar për aksident tragjik të ndodhur në Bullgari, ku kanë ndërruar jetë deri më tani, të paktën 46 turistë nga Maqedonia e Veriut.

Xhaçka i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve dhe thotë se në atë aksident, kanë humbur jetë 45 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut. Shqipëria, thotë Xhaçka, është pranë popullit të saj në Maqedoninë e Veriut në këtë moment të vështirë.

Postimi i Olta Xhaçkës:

Dhimbje e madhe për 45 jetët e humbura të shqiptarëve nga Maqedonia e Veriut gjatë aksidentit tragjik në Bullgari. Ngushëllimet më të sinqerta familjeve të viktimave dhe shërim të shpejtë të plagosurve. është pranë në këtë moment të vështirë!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb