Juventus dëshiron të mbajë Wojciech Szczesny dhe për këtë arsye po punon për zgjatjen e kontratës së portierit polak. “Gardiani” dëshiron përmirësim të kushteve ekonomike, si e vetmja mënyrë për të vijuar bashkëpunimin përtej marrëveshjes aktuale që  do të skadojë më 30 qershor 2025.

Szczesny ka ofruar siguri në portën e “Zonjës së Vjetër”, ccka ka bërë që Allegri të kërkojë te drejtuesit qëndrimin edhe për disa vite të tjera për 33-vjeçarin.

(J.S/BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: