TIRANE

Ambasadori i ri i Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf, ka shkuar këtë mesditë në selinë blu. Mësohet se kryediplomati gjerman po zhvillon një takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha.

Takimi në zyrën e kryedemokratit zgjati për më shumë se një orë, ndërsa në përfundim Basha zhvilloi një prononcim për mediat. Sa i takon takimit me ambasadorin gjerman, Basha u shpreh se ndërkombëtarët kanë tek ai një partner per te hedhur cdo hap qe zgjidh krizen sipas standardeve, normave dhe parimeve europiane.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb