Avokati i ish-kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla i cili u arrestua për abuzim me një tender me vlerë mbi 2.8 milion euro, me akuzën e “shkeljes së barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike” dhe “Shpërdorimi i detyrës”.

Ditën e sotme Apeli i GJKKO ka lënë në fuqi masën arrest me burg për Allën, pas ankimimit që ky i fundit kishte bërë tre ditë më parë.

Avokati i tij deklaroi se pas drejtësisë shqiptare atyre u “mbetet Strasburgu”, ndërsa shtoi se klienti i tij ka qenë në gjendje shëndetësore të rënduar së fundmi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: