Është shtyrë seanca gjyqësore në GJKKO për Redjan Rrajën dhe Ariol Halilajn, të cilët po përballen me drejtësinë, pasi dyshohet se kanë qenë të përfshirë në atentatin ndaj ish-prokurorit Arjan ndoji.

Lajmi për shtyrjen e seancës bëhet i ditur për “BalkanWeb” nga gazetarja Klodiana Lala.

Ndërkohë, shkak për shtyrje të seancës është bërë fakti që nuk janë paraqitur të dëmtuarit nga vepra penale, si ish-prokurori Ndoji, miku i tij Rrumi dhe familjarët e të ndjerit Andi Maloku, që ndodheshin bashkë në makinë, kur iu bë atentat në nëntor të vitit 2019.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb