Është mbyllur fatmirësisht vetëm me një frikë të madhe, udhëtimi i pasagjerëve të fluturimit BA492 të British Airways, i nisur të hënën në 25 shkurt nga aeroporti i Hearthrow në Londër dhe i drejtuar drejt Gjiblartarit.

Mjeti, pak përpara se të ulej në tokë, është goditur nga një erë e fortë që kanë detyruar pilotin të ndryshojë kursin dhe të ndryshojë destinacionin dhe të ulet në aeroportin e Malagas.

Që atje pasagjerët janë transportuar me autobus në destinacionin final.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: