Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, kujton sot ngjarjen e rëndë të “21 Janarit 2011”, ku u vranë në bulevard 4 protestues të pafajshëm.

Në një video të publikuar në “Facebook”, shoqëruar me mbishkrimin “Mos harro”, Balla publikon pamje nga protesta e përgjakshme, ku shihen punonjësit e Gardës duke qëlluar me armë mbi protestuesit.

Në video-mesazhin e tij, numri dy i PS akuzon krerët e opozitës, si shkaktarët e vrasjes së 4 protestuesve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb