Lionel Messi është lënë jashtë skuadrës së Barcelonës për ndeshjen  hapëse në LaLiga kundër Athletic Club të premten në mbrëmje,ndërsa Philippe Coutinho dhe Rafinha janë grumbulluar. Argjentinasi nuk u trajnua të enjten pasi ai vazhdon të rikuperohet nga një dëmtim, dhe as nuk do të udhëtimi në Bilbao me skuadrën.


Arthur Melo, Arturo Vidal, Jean-Clair Todibo dhe Moussa Wague gjithashtu mungojnë. Skuadra e plotë është si vijon: Marc-Andre Her Stegen, Nelson Semedo, Gerard Pique, etj. Ivan Rakitic, Sergio Busquets, Coutinho, Luis Suarez, Ousmane Dembele, Rafinha, Clement Lenglet, Antoine Griezmann, Jordi Alba, Carles Alena, Sergi Roberto, Frenkie de Jong, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Inaki Pena dhe Perez.


BalkanWeb


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb