TIRANE- Në kuadër të forcimit të mëtejshëm të bashkëpunimit kulturor, Shqipëria dhe Kina kanë firmosur marrëveshjen e përbashkët 5-vjeçare.

Marrëveshja u nënshkrua në ambientet e Ministrisë së Kulturës në Tiranë nga ministrja shqiptare e Kulturës, Mirela Kumbaro, dhe zëvendës ministri kinez i Kulturës, Ding Wei.

Kjo marrëveshje synon të rritë nivelin e bashkëpunimit kulturor mes dy vendeve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: