Ishte vetëm çështje kohe dhe Bayern Munich kthehet si forcë e parë e kampionatit gjerman. Ndalesat që e vonuan rrugës ishin thjesht “incidente”, pasi bavarezët kanë konfirmuar edhe një herë se nuk duan të dorëzojnë titullin kampion në Bundesligë.

375512016 Sc Paderborn 07 Fc Bayern Muenchen 1v86g38hef
375512016 Sc Paderborn 07 Fc Bayern Muenchen 1v86g38hef

Fitorja 3-2 në transfertën e Paderborn ishte e dyta radhazi pas barazimit kundër Leipzig, ndërsa me këtë sukses të besuarit e Niko Kovac kalojnë të gjithë rivalët për të marrë për t’u ngjitur në vendin e parë të renditjes me 14 pikë, një më shumë se Leipzig.

Bayernnnnnnn
Bayernnnnnnn

“Demat” i dhanë fund ecurisë së shkëlqyer me një humbje zhgënjyese në shtëpinë e tyre 1-3 përballë Schalke. Një disfatë që zbeh ëndrrën për titull, pasi tani në rolin e ndjekësve do të jetë e vështirë të ruajnë ritmin e Bayern Munich.

1569708321 242799405 Timo Werner Transfer Fc Bayern Muenchen Julian Nagelsmann Rb Leipzig 12spfedko0ef
1569708321 242799405 Timo Werner Transfer Fc Bayern Muenchen Julian Nagelsmann Rb Leipzig 12spfedko0ef

Nisja me marshin e pestë që i bëri sezonit është vetëm një kujtim për Borussia Dortmund, që regjistroi barazimin e dytë radhazi.

Borussia Dortmund Marco Reus
Borussia Dortmund Marco Reus

Skuadra e Lucien Favre nuk shkoi më shumë se shifrat 2-2 në përballjen me Werder Bremen, duke zbritur ndjeshëm në tabelën e klasifikimit.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb