U përfol se mesfushori me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj, do të lihej jashtë listës zyrtare për Kupën Botës, por nuk ka ndodhur kështu.

23-vjeçari është përzgjedhur në mesin e 23 lojtarëve që do të udhëtojnë me Belgjikën në Rusi. Trajneri ka larguar 5 lojtarë nga lista përfundimtare, ndërsa i ka besuar mesfushorit shqiptare. Januzaj pritet të ketë hapësira edhe në ndeshje, pasi ka besimin e plotë të trajnerit Martinez.
Januzaj-470x241
Burimi: http://www.panorama.com.al/sport/belgjika-publikon-listen-zyrtare-per-boterorin-ftohet-edhe-adnan-januzaj/

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb