KOSOVA

Tensione në Veri të Kosovës pas reciprocitetit me targat serbe. Policia ka hedhur gaz lotsjellës për të shpërndarë serbët që kanë bllokuar rrugët me automjete.

Protestuesit serbë janë tërhequr momentalisht për t’u mbledhur në pika të tjera.

Të tjera tensione pritet të ndodhin në veri, sidomos në pikat kufitare, pasi qeveria e Kosovës në mënyrë surprizë vendosi sot reciprocitetin me targat dhe automjetet serbe që kur hyjnë në Kosovë të zëvendësojnë targat me ‘RKS’.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb