TIRANE

Deputetja e grupit demokrat në Parlament, Rudina Hajdari, shkruan se zgjidhja për kapërcimin e krizës politike në vend është vetëm 1, zhbërja brenda dhjetorit e marrëveshja së 2008.

“Zgjidhja është vetëm 1, brenda Dhjetorit të zhbëhet marrëveshja e 2008, të miratohen rek OSBE/ODHIR-it dhe vetëm më pas të kemi zgjedhje të parakohshme parlamentare e lokale dhe ta ndreqim këtë vend. Boll me kryetarë perandorakë që e kanë shkatërruar demokracinë në këtë vend.” shkruan Hajdari në një postim në twitter.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb