Lvivi ka qenë objekt i sulmeve nga ushtria ruse. Mësohet se disa drogë kanë sulmuar qytetin në Ukrainën perëndimore gjatë natës, ndërsa shpërthime u dëgjuan në disa zona.

Si pasojë e shpërthimeve nga një bombë, i plagosur ka mbetur një 26-vjeçar.

Këtë e bëri të ditur kryetari i bashkisë së qytetit, Andriy Sadoviy, siç raporton transmetuesi shtetëror Suspilne. Po ashtu ai tha se në qytet ishte djegur dhe një magazinë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: