Foto që thyen zemrat. E tillë është kjo ky shihet një ushtar teksa mban një foshnjë të porsalindur në duar, që evakuohet nga shpërthimet me bomba të ushtrisë rusë. Fotoja është shkrepur pranë kryeqytetit ukrainas, Irpin.

Qyteti i vendosur në periferi të kryeqytetit Kiev, konfirmoi dëme të mëdha në zonat me popullsi të dendur civile, ku nga objektet dhe blloqet e banimit kanë ngelur vetëm gërmadha.

Imazhet rrëqethëse tregojnë mizorinë e luftës.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: