Brighton është rikthyer te fitorja në kampionat. Të besuarit e De Zerbit mundën pastër 0-5 Sheffield United, në sfidën e luajtur këtë pasdite.

Holgate komplikoi shumë llogaritë për Sheffield, pasi la skuadrën me një lojtar më pak në minutën e 13-të. Në superioritet numerik, mysafirët nga Brighton realizuan dy herë në pjesën e parë me Buonanotte dhe Welbeck. Në pjesën e dytë, një autogol i Robinson thelloi shifrat, ndërsa Adingra shënoi dy herë,

Brighton renditet në vendin e shtatë dhe synon një vend që të dërgon në Europë. Sheffield mbyll klasifikimin dhe objektivi mbijetesë sa vjen e vështirësohet.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb