Hëna e parë e plotë e sezonit të verës do të sjellë optimizëm dhe emocion duke na nxitur të argëtohemi, por të jemi të përgjegjshëm në të njëjtën kohë.

Superhëna e plotë e vitit 2023, me nofkën “Buck Moon”, bie më 3 korrik, me tre të tjera në gusht dhe në shtator.

Superhënat ndodhin kur hëna është në perigje (në distancë të afërt) me Tokën. Kur kjo ndodh, hëna duket më e madhe dhe më e gjallë.

Duke folur astrologjikisht, efektet emocionale, shpirtërore dhe intuitive të superhënës mund të ndihen në një nivel të thellë nga ne tokësorët, duke na lejuar të ndjejmë ndjenjat tona në një mënyrë më të përzemërt.

Meqenëse hënat e plota shënojnë fundin e ciklit hënor 30-ditor, ky duhet të jetë një moment pauze dhe reflektimi ndërsa shikojmë prapa se ku kemi filluar dhe ku po shkojmë. Merrni kohë për të përshëndetur përparimin dhe arritjet tuaja. Jepini vetes një shans për të parë se sa të shkëlqyer dhe të mrekullueshëm jeni.

Si mund ta shihni hënën e plotë të korrikut 2023?
Hëna e plotë lind më 3 korrik 2023, në orën 7:39 të mëngjesit ET dhe do të shfaqet e plotë për tre ditë.

Cili është kuptimi astrologjik i hënës së plotë të korrikut 2023?
Hëna e plotë e Bricjapit aspekton Merkurin, Jupiterin dhe Saturnin (aktualisht në retrogradë). Këta planetë shtojnë një element pozitiv në atmosferën e përgjithshme. Ne do të zgjedhim të ndërmarrim hapa të kujdesshëm drejt manifestimit të dëshirave tona, që do të thotë se nuk do ta teprojmë me qëllimet tona dhe do të mbetemi praktikë në mënyrë që të mos i tejkalojmë pritshmëritë tona.

Si do të ndikojë hëna e plotë e korrikut në shenjën tuaj të zodiakut
Dashi
Një projekti kërkues në punë po i vjen fundi, duke ju bërë të pyesni veten se çfarë do të vijë më pas. Lajmi i mirë është se vënia në shtrat e kësaj përpjekjeje mund të çojë në mundësi emocionuese që do ta çojnë karrierën tuaj në një nivel tjetër. Një derë mbyllet dhe një tjetër hapet tani.

Demi
Nëse keni qenë duke luftuar për të kuptuar veten dhe të tjerët në një nivel më të thellë, kjo hënë e plotë sjell qartësi në ndjekjet tuaja emocionale dhe intelektuale. Përgatituni për qartësi në jetën tuaj personale. Do t’ju ndihmojë të evoluoni në një person më të mirë, për sa kohë që mbani një mendje të hapur.

Binjakët
Zakonisht, ju merrni një qasje të lehtë për t’u lidhur me ata që ju interesojnë. Nevoja për afërsi dhe intensitet në të gjitha marrëdhëniet tuaja ndërpersonale do t’ju çojë në krijimin e lidhjeve të ngushta me të tjerët. Vetëm sigurohuni që të mos jeni të lidhur me traumën dhe të keni një themel të vërtetë në miqësi.

Gaforrja
Edhe pse emocionet tuaja ndryshojnë vazhdimisht, ju dëshironi stabilitet dhe siguri në çështjet e zemrës. Gjetja e personit të vetëm që i flet shpirtit tuaj dhe ju ofron këto rehati mund të jetë e vështirë, por nëse jeni në gjendje t’i keni ato në jetën tuaj, duhet t’i trajtoni si flori.

Luani
Edhe pse keni një natyrë të shfrenuar, për shkak të personalitetit tuaj të ashpër, ju jeni të etur për strukturë. Prandaj, duhet të gjeni një rutinë të përditshme ose regjim që ju flet në këtë moment dhe t’i përmbaheni asaj. Mos lejoni që sjellja juaj impulsive të ndryshojë atmosferën që keni vendosur.

Virgjëresha
Marrja e rreziqeve të llogaritura është mënyra më e mirë për të lundruar në energjinë e hënës së plotë. Në vend që të hidheni në marrëdhënie dhe situata pa kontrolluar, përpiquni të siguroheni që e dini se ku po hyni. Hulumtoni, kontrolloni faktet dhe rilexoni çdo kontratë për të siguruar humbje minimale dhe përfitim maksimal.

Peshorja
Kaloni hënën e plotë me familjen, miqtë e ngushtë ose të mbështjellë në çarçafë me një film në Netflix. Lidhja me ata me të cilët jeni afër dhe kaloni kohë në shtëpi do t’ju japë forcën dhe motivimin për të përballuar botën në ditët pas superhënës.

Akrepi
Jeni më të zënë se kurrë dhe nuk keni kohë për të marrë më shumë. Paralajmërimi është se do t’ju duhet të merreni me një listë më të gjatë detyrash sesa keni menduar. Prandaj, do të jetë e vështirë të gjesh një moment për t’u qetësuar edhe pse është e rëndësishme që ta bësh.

Shigjetari
Është koha për të rinovuar zakonet tuaja impulsive të shpenzimeve. Në vend që të blini artikuj me dëshirë, duhet të konsideroni të shikoni artikujt e shitjes ose produktet me çmim më të ulët që mund t’i përballoni. Mos e zbrazni llogarinë tuaj bankare për trendin më të fundit, mbani faturat në rast se ndryshoni mendje.

Bricjapi
Nëse jeni ndier të humbur në një det emocionesh, kjo hënë do t’ju ndihmojë të përqendroni mendjen dhe zemrën tuaj. Përqendrohuni te vetja për të kuptuar dhe përpunuar emocionet tuaja intensive në një nivel më të thellë. Një meditim i thjeshtë ose ushtrim i frymëmarrjes mund t’ju kthejë në veten tuaj të vërtetë.

Ujori
Zakonisht jeni shpirti i festës, por kohët e fundit jeni tërhequr nga skena sociale. Nuk ka asgjë të keqe të gjesh kohë për veten për të pushuar dhe për t’u çlodhur. Përdorni heshtjen për të kuptuar se çfarë dëshironi në jetë tani dhe për të shëruar disa nga shqetësimet tuaja të fundit.

Peshqit
Miqtë me të cilët nuk keni folur për një kohë mund të kontaktojnë me shpresën për t’u rilidhur pas një pauze të gjatë. Nëse dëshironi apo jo ta pranoni ftesën e tyre varet tërësisht nga ju. Topi është në fushën tuaj. Si do të vazhdoni?

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb