Gushti ka nisur por të gjithë jemi kurioz të dimë si do të kalojë ky muaj. Cila do jetë shenja më me fat dhe çfarë ju pret gjatë kësaj periudhe?  Keni lënë pezull një çështje të rëndësishme?  Prisni një ofertë pune?  Lexoni horoskopin e përgatitur nga astrologu i njohur Jorgo Pulla për ‘BalkanWeb’ për të mësuar më shumë mbi ato që pritet t’ju ndodhin këtë muaj .

DASHI
Të përgjithshmet: Ky muaj do të ketë dozë të mjaftueshme të relaksimit dhe të lumturisë si dhe në këtë kohë do të gjeni mundësinë për të shpëtuar nga rutina dhe përditshmëria, programi i rreptë i punës tuaj dhe ritmi i kërkuar i jetës. Afërdita hyn tek Peshorja më 7 gusht dhe  do keni shumë mundësi për të udhëtuar, takime me miq të rinj që do ju qetësojnë dhe do t’ju japin imazhe të bukura verore. Në kohën që Merkuri do të jetë retrospektiv deri më datë 19, një person nga e kaluara do të shfaqet në jetën tuaj dhe do ju propozojë ide të cilat nëse i ndiqni së shpejti do të arrini qëllimet që janë duke luftuar për një kohë të afërt.
Parashikimet në dashuri: Mos lini asgjë në heshtje për mendimet tuaja të brendshme, rreth marrëdhënies tuaj ose ankesa që keni nga bashkëshorti juaj. Është mirë të flisni hapur me bashkëshortin tuaj rreth çështjeve që mendoni se ju kanë lënduar ose mërzitur. Me përgjigjet që do merrni  është e sigurt që do e shihni marrëdhënien tuaj me një sy tjetër. Gjërat janë ndonjëherë më të thjeshta se sa mendonit, mos i bëni komplekse … gjithçka zgjidhet dhe korrigjohet nëse ka humor të mirë! Jeni ende në kërkim të bashkëshortit tuaj ideal, mos u zhgënjeni, nuk jeni me pretendime apo thjesht dini se çfarë doni në jetën tuaj dhe së shpejti, e mira që meriton do t’ju mbushë me dashuri. Afërdita mban një fat të mirë për ju!
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj këtë muaj kujdes nga disa fjalë që mund të thuhen mbi nerva ose tensione. Përpiquni të largoheni nga energjitë negative që ju rrethojnë  dhe do të shihni se do të keni të drejtë edhe një herë. Ndërkohë, ditët e fundit të muajit që Marsi do të kthehet në rrugë të drejtë, një udhëtim profesional do t’ju shpërblejë pasi të përfitoni shumë personalisht dhe profesionalisht. Në financat bëni më shumë menaxhim të mençur sepse të papriturat ju nxjerrin jashtë, lëvizni me përkushtim dhe patjetër që shumë shpejt do buzëqeshni!

DEMI
Të përgjithshmet: Muaji do të jetë shumë i bukur dhe i relaksuar për ju sidomos nga data 7 dhe më pas sundimtari juaj Afërdita do ta bëjë hyrjen e saj tek Peshorja. Qëllimet tuaja një nga një plotësojnë misionin e tyre kjo ju bën të ndiheni të kënaqur dhe kjo nxit vetëbesimin tuaj. Takimet shoqërore, daljet me miq dhe shokë të rinj do ju bëjnë për vete. Disa ballafaqime brenda familjes mund t’ju nxjerrin jashtë programit tuaj pasi mosmarrëveshjet dhe konfliktet nuk janë më të mirat tuaja. Mundohuni të shmangni raportimin ose shprehjen e gjetjeve që më vonë mund t’ju bëjnë keq. Përfitoni nga mundësitë që do t’ju jepen për të udhëtuar dhe për pushime të vogla që do t’ju lehtësojnë.
Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj ruan stabilitetin dhe qetësinë që ju kënaq dhe ju shpreh. Me bashkëshortin tuaj keni arritur të diskutoni gjithçka dhe të zgjidhni së bashku se cilat çështje lindin dhe kjo ju bën një dem të pamposhtur. Një udhëtim i shkurtër nga data 19 e në vazhdim ku Merkuri do kthehet në rrugë të drejtë, do t’ju çlodhë dhe relaksojë të dyve, por në mendimin e një perspektive të tillë të jeni pozitiv dhe nuk do të humbisni. Ju që nuk jeni në një lidhje këtë kohë, keni dalë nga një situatë e komplikuar. Mirë është të mos nxitoni për të ecur në hapat e tjera, pasi duhet së pari të shkarkoheni nga situata negative të së kaluarës. Preferoni daljet e relaksuara dhe flirtim, përpiquni të jetoni në ritmet e verës dhe në fund do të shihni se gjithçka do t’ju buzëqeshë.
Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, gjithçka do të jetë e qetë dhe e relaksuar dhe do t’ju paguajë bujarisht. Keni arritur me shumë përpjekje për të arritur qëllimet tuaja, dhe kjo ju mbush me kënaqësi. Para se të vendosni objektiva të reja, mirë është të relaksoheni për një kohë dhe të mbushni bateritë tuaja. Një udhëtim pune do t’ju japë ide të reja dhe së shpejti do të jeni në gjendje të bëni ndryshime radikale në lidhje me përparimin tuaj në vendin tuaj të punës. Financat gjithsesi duket të shkojnë dhe të punojë për ju. Keni përmbushur detyrimet e së kaluarës dhe së shpejti financat tuaja do të llogarisin fitime që do t’ju japin shumë buzëqeshje!

BINJAKET
Të përgjithshmet:
Ky muaj do të jetë shumë interesant pasi Afërdita do të shkojë tek Peshorja nga data 7 e tutje, takimet me miqtë dhe njohjet do të forcojnë profilin tuaj shoqëror dhe mundësitë tuaja do të përfitojnë duke zgjeruar planet tuaja. Në përgjithësi ky muaj do t’ju japë shumë buzëqeshje pasi të fitoni përshtypjet dhe interesin e të tjerëve. Në kohën kur Merkuri do të lëvizë prapa deri në 19, shmangni angazhimin me njerëz në mjedisin tuaj familjar dhe mos shkoni në diskutime që nuk ju çojnë asgjëkundi. Udhëtime dhe mundësi për të marrë pjesë në klube dhe organizata do të rrisin popullaritetin tuaj dhe do t’ju ofrojnë njohjen sociale që meritoni.
Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj këtë kohë po kalon në një fazë të çuditshme, pasi disponimi juaj ndonjëherë është një energji dhe veprim dhe herë të tjera doni izolim të plotë dhe qetësi. Ndoshta një udhëtim i shkurtër dhe i shpejtë do të jetë një hap i rëndësishëm për t’u afruar më afër bashkëshortit tuaj dhe të shpëtoni nga rutina e përditshme. Dashuria juaj do ju ngjitë si termometri i Gushtit, prandaj përfitoni nga mundësitë për të jetuar momente të bukura me bashkëshortin tuaj. Ju që jeni vetëm nuk duket se po mbizotëroni pasi mundësitë për flirtim, daljet dhe njohjet do të jenë në qendër të ditës. Shijoni çdo moment dhe lini joshjen të habisë të tjerët!
Parashikimet profesionale: Në vendin e punës, megjithëse nuk jeni përgjegjës për performancën tuaj e keni mendjen të filloni pushimet tuaja. Ndonëse në  mendjen tuaj qëndron ideja e një plazhi të qetë dhe pamja e një ishulli,  luftoni për të mbyllur të gjitha çështjet e mundshme që lidhen me punën për të vendosur qëllime të reja dhe të vendosni edhe më shumë kërkesat dhe pritjet tuaja. Në financat tuaja është përmirësuar shumë situata dhe ju lejohet më në fund të buzëqeshni me që do mundeni të bëni gjërat që ju pëlqejnë. Ju jeni në rrugën e duhur!

GAFORRJA
Të përgjithshmet:
Ky muaj do të jetë me një ndjenjë të kënaqshme brenda jush, pasi të gjithë do të stimulojnë moralin tuaj dhe shoqërinë tuaj. Në 11 të muajit me Eklipsin e Diellit që zhvillohet tek Luani,  takimet me njerëz që mbajnë poste të larta do t’ju ndihmojnë në plane dhe synime që keni në mendje. Ditët do të jenë të favorshme për udhëtime dhe daljet e relaksuara nga data 7 e muajit dhe më pas kur Afërdita do të shkojë tek Peshorja. Në  të njëjtën kohë personi juaj nga jashtë ose nga e kaluara juaj do t’ju sjellë gëzim të madh dhe fat me praninë e tij në jetën tuaj. Çdo gjë do ju kënaqë dhe do ju shlodh, kështu që keni shumë arsye për të buzëqeshur!
Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në marrëdhënien tuaj që kujdeset për gjithçka, këto ditë do të ndiejnë fuqishëm nevojën për të qenë me bashkëshortin tuaj dhe për të shijuar qetësinë dhe lirinë e dashurisë së tij. Një udhëtim i shkurtër që do organizoni me bashkëshortin tuaj do t’ju relaksojë dhe do ju mbushë të dyve me momente të bukura dhe të ngrohta.  Keni nevojë që të dy dhe do ju bëjë mire kjo gjë mes jush! Ju që jeni vetëm mos u shqetësoni se dashuria është gati për të goditur dhe këtë herë do t’ju godas rëndë … Afërdita do t’ju mbushë me pasion dhe forcë dhe personi që pushton jetën tuaj është gati t’ju kënaqë në gjithçka!
Parashikimet profesionale: Ju keni punuar shumë, dhe keni arritur të afroheni me qëllimet tuaja. Fakti që vendos kërkesat tuaja shumë lartë, ju bën të bëheni edhe më aktiv dhe të punoni pa u lodhur. Megjithatë, gjatë kësaj kohe duhet të largoheni nga ritmi intensiv i punës. Një pushim i vogël ose disa ditë largimi do t’ju ndihmojnë të rikrijoni dhe të ktheheni edhe më fort në vendin tuaj të punës. Ekonomikisht jeni në rrugën e duhur pasi keni mbuluar shumë nga çështjet që kishit lenë hapur në të kaluarën, të ardhurat tuaja duket të rriten dhe kjo ju bën të lumtur dhe ju ndihmon të bëni ëndrra!

LUANI
Të përgjithshmet: Keni çdo arsye të buzëqeshni dhe të ndiheni të lumtur pasi yjet për ju këtë muaj ju japin favorin tuaj në çdo gjë që përpiqeni të bëni. Ky muaj me Eklipsin e Diellit ndodh në shenjën tuaj në 11 dhe Merkuri  kthehet në rrugë të drejtë nga data 19 dhe pastaj premton shumë mundësi për dalje dhe njohje të reja, që do t’ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja dhe të vendosni të rejat më lartë. Udhëtimi dhe udhëtimet e këndshme do të jenë në qendër të kërkesave tuaj dhe do ju shpërblejnë me bujarisht. Mundohuni të shmangni paqartësit me njerëz në mjedisin tuaj familjar, shijoni atmosferën verore dhe lini për më vonë zbulimin e mëtejshëm të asaj që dëshironi tek njerëzit në mjedisin tuaj.
Parashikimet në dashuri: Jeni plot energji dhe kjo reflektohet në marrëdhënien tuaj dhe në mënyrën se si trajtoni edhe situatat më delikate duke mbajtur ekuilibrin delikat dhe duke zgjidhur menjëherë çështje të vogla që lindin. Një udhëtim i shkurtër do të jetë një ikje e këndshme nga rutina dhe jeta e përditshme që do t’ju sjellë edhe më afër bashkëshortit tuaj. Ju që jeni vetëm mos u shqetësoni, kaloni bukur me miqtë dhe shokët tuaj në daljet që ju relaksojnë dhe ju mbushin me energji pozitive dhe shumë shpejt në rrugën tuaj do të takoni dashurinë e jetës tuaj … Afërdita nga data 7 e tutje tek Peshorja do t’ju shpërblejë me shigjetat e saj.
Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës, ky muaj ju shtyn shumë kur ndjeni nevojën për qetësi dhe relaksim. Disa konfrontime me njerëzit nga puna juaj do t’ju mërzitin, por mendoni dhe shkoni më tej, mos lejoni që të tjerët të dëmtojë psikologjinë tuaj me asgjë. Një çështje ligjore do të nis dhe kjo do t’ju sjellë kënaqësi të madhe. Ndërkohë, financat tuaja po përmirësohen në mënyrë dramatike, dhe kjo ju bën të buzëqeshni dyfish!

VIRGJERESHA
Të përgjithshmet: Ky muaj fillon me shumë surpriza për ju. Me Merkurin retrospektiv që shkon deri në 19 takime me njerëz nga e kaluara, do ju sjellin gëzim dhe surprizë të madhe, ndërkohë Jupiteri në rrugë të drejtë nga Akrepi shumë do të jenë mundësit për udhëtim dhe ikje që do të mbushin bateritë dhe gjithmonë do t’ju rregullojnë vazhdimisht më mire humorin. Në dhjetë ditëshin e fundit të muajit, çështjet e lidhura me dokumentet ligjore dhe çështjet e pazgjidhura janë zgjidhur, ndërkohë sqarimi me njerëzit në mjedisin tuaj do t’ju ndihmojë të kuptoni gjërat dhe të vërtetat që deri më tani i injoronit.
Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj gjatë kësaj kohe është duke lëvizur në një nivel shumë të kënaqshëm si dhe komunikimi me bashkëshortin tuaj ka fituar më të mirë kontaktin. Bashkëshorti juaj është i lirë dhe është afruar me ju edhe më shumë dhe ju mbush me besim dhe ju bën të ndiheni të sigurt. Një udhëtim i shkurtër dhe shpejtë në një vend të qetë me bashkëshortin tuaj  ju sjell edhe më afër ëndrrave që dëshironi të bëni së bashku. Së shpejti do të vendosni për jetën tuaj të përbashkët. Ju që jeni vetëm, keni çdo arsye të jeni të lumtur, sepse kaloni mirë me miqtë dhe shokët tuaj. Afërdita nga data 7 e muajit deri tek Peshorja tuaj ju përgatit me praninë intensive të një personi në jetën tuaj që do të aktivizojë ndjenjat tuaja.
Parashikimet profesionale: Çdo gjë në vendin tuaj të punës duket se po përsëritet me qetësi dhe rregull. Nuk ka tensione dhe kjo ju mbush me qetësi dhe ju jep kënaqësi. Keni provuar me punë dhe qëndrueshmëri vlerën tuaj dhe mendjen tuaj, dhe që së shpejti do të shpërbleheni. Një udhëtim biznesi do të jetë shkaku me favor të mirë për të guxuar të ndryshojë dhe inovacioni në planet tuaja të biznesit. Në financat tuaja, imazhi juaj është përmirësuar shumë dhe kjo ju jep mundësinë të bëni më shumë gjëra për veten tuaj!

PESHORJA
Të përgjithshmet: Ky muaj do ju kënaqë në të gjitha nivelet, ndërkohë Afërdita shkon në shenjën tuaj prej datës 7 të muajit dhe pastaj del me miqtë dhe njohjet me kontakte shoqërore, me njerëz që do t’ju ndihmojnë shumë në arritjen e qëllimeve të ardhshme. Mundësia për udhëtime do të ringjallë moralin dhe dinamizmin tuaj, dhe së shpejti do të kuptoni diçka që keni planifikuar për një kohë të gjatë dhe kjo do ju kënaqë shumë. Nga dita e 19 e tutje ku Merkuri është në rrugën e drejtë, çështjet familjare që kanë lindur dhe ju kanë trishtuar do të marrin zgjidhjen që do t’ju justifikojë dhe do t’ju japë besimin që meritoni. Një person nga e kaluara së shpejti do ju befasojë sepse do t’ju japë shumë motivim për të filluar diçka të re.
Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj është në rrugë shumë të mirë dhe kjo ju kënaq, por disa re futen mes jush dhe nuk janë aq serioze sa ju shihni brenda jush. Bisedoni me bashkëshortin tuaj, besoni instinktet tuaja dhe do të shihni se fobitë dhe pasiguritë që keni me siguri nuk keni një vend dhe duhet t’i eliminoni ato nga brenda, pasi shoku juaj është pranë jush në çdo gjë. Ju që nuk keni një partner, shijoni daljet me miqtë e mirë, lëreni bukurin tuaj të shndritë dhe së shpejti dashuria që po prisni do të pushtojë jetën tuaj! Pra, gëzoni të gjitha të mirat që vijnë!
Parashikimet profesionale: Jeni shumë të organizuar, punëtor dhe të kujdesshëm, dhe vlera juaj është e njohur vazhdimisht në vendin tuaj të punës, sigurisht që lind xhelozia, por ju mos u lëndoni. Jeni shumë afër qëllimeve tuaja, punoni në të njëjtin ritëm dhe së shpejti do të shpërbleheni me një dhuratë shumë të mirë që do t’ju kënaqë krejtësisht. Në financat tuaja disa shpenzime shtesë ju kanë vënë në telashe, por tani gjithçka po rregullohet dhe kjo ju sjell shumë buzëqeshje. E meritoni.

AKREPI
Të përgjithshmet: Ky muaj do të jetë mjaft i ndërlikuar pasi do të keni shumë ulje dhe ngritje si në fushën psikologjike dhe në profilin tuaj shoqëror. Njohjet që do të ndodhin deri në datën 7 që Afërdita do të hyjë në shenjën e Akrepit, do ju venë në mendime për plane të ndryshme, por ju mos i zbuloni planet tuaja ende. Meqë  Merkuri kthehet retrospektiv në datën 19,  gjithçka është fluide dhe nuk keni vendosur për hapat e ardhshëm. Një udhëtim që do të bëni në mes të muajit do t’ju sjellë në kontakt me njerëz që kanë pozita të rëndësishme dhe do të jenë të vlefshme për ju në një nivel bashkëpunues në të ardhmen.
Parashikimet në dashuri: Ju që keni një marrëdhënie këtë periudhë, pa marrë parasysh se sa doni ta bindni veten se marrëdhënia juaj është e kënaqshme, dhe që kaloni mirë me bashkëshortin tuaj, jeni edhe më thellësisht të intriguar nga mendimi se diçka nuk po shkon mirë për ju. Duke  ngacmuar dhe duke menduar ndryshe, është mirë të bisedoni me bashkëshortin tuaj dhe të shprehni me sinqeritet ato që ndieni ose që keni frikë. Nuk ka asnjë arsye për të heshtur në diçka që mund të zgjidhni apo ndodh me ju. Bashkëshorti juaj do t’ju dëgjojë dhe do ndiheni shumë më mirë se përgjigjet por edhe dashurinë që ai do ju shprehë. Ju që jeni vetëm, shijoni bukurinë e mbrëmjeve të qeta dhe të relaksuara të verës, mos kini frikë, diçka e mirë është rreth jush dhe së shpejti do t’ju befasojë shumë!
Parashikimet profesionale: Pasigurinë që ndjenit shumë kohë me çështjen e arritjeve të synimeve tuaja profesionale po e  largoni nga jeta juaj, pasi një kapitull i ri profesional duket se ju fiton dhe pushton interesin tuaj. Një propozim profesional që do merrni këtë muaj është mirë ta mendoni dhe të përpiqeni të ndryshoni ndërkohë jeni në një fazë ku ndryshimet tuaja shkojnë dhe ju favorizojnë. Financat tuaja përmirësohen dhe kjo ju bën të ndiheni shumë të kënaqur. Vazhdoni  kështu dhe së shpejti do të përfitoni në të gjitha nivelet.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet: Ky muaj do të shkojë me perspektivat e tij më të mira, ashtu si në ritmet e verës do të lëvizë disponimin tuaj. Me Afërditën që hyn tek Peshorja nga data 7 e tutje, do të ndiheni të lumtur, pasi shumë nga planet tuaja dhe qëllimet i keni vënë në një rregull dhe tani bëheni gati për të marrë përfitimet. Në nivelin social, keni fituar simpatinë e njerëzve që do t’ju mbështesin në të ardhmen dhe kjo do të hapë horizonte të reja. Shmangni sqarimin me njerëz në mjedisin tuaj familjar sepse nuk është koha e duhur për të përfunduar diku, bëni pak durim dhe do të shihni se gjithçka do të rrokulliset për ju.
Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një marrëdhënie përjetoni një kohë të mirë me bashkëshortin tuaj, ndërkohë jeni shumë afër dhe jetoni në momente të bukura dhe të ngrohta. Një udhëtim i shkurtër do t’ju përtërijë edhe më shumë në nivelin e marrëdhënieve dhe do të ndiheni gati që të dy për hapin tjetër. Mos kini frikë të merrni vendime më formale, marrëdhënia juaj ka të gjitha tiparet që ju mbushin. Ju që jeni ende vetëm, lini bukurinë tuaj të  prekë njerëzit që keni përreth dhe nuk do të jeni për shumë kohë të vetmuar, pasi Afërdita po përgatit për ju shigjetat e një dashurie shumë të fortë. Qëndroni në atmosferën e verës dhe termometri do të rritet shumë.
Parashikimet profesionale: Puna juaj ju ka ngutur shumë dhe kërkesat ju bëjnë të bëheni edhe më punëtor dhe efikas. Në vendin e punës, mund të ndiheni shumë mirë pasi të gjithë tashmë e pranojnë se puna juaj dhe qëndrueshmëria janë të gjitha gjërat që ju vlerësojnë. Mundohuni të pushoni pak, keni vendosur shumë qëllime dhe bëni mirë, sepse çdo gjë në zonën tuaj do t’ju shpërblejë. Në financat tuaja shmangni gjërat e kota dhe shpenzime të panevojshme sepse ekziston rreziku të dilni nga programi. Lëvizni me kujdes!

BRICJAPI
Të përgjithshmet: Kohët e fundit jeni lodhur shumë, por kjo nuk ju lëndon ose të bëni mbrapa. Ju keni rritur përgjegjësitë tuaja sociale, dhe kjo ju bën të punoni me një ritëm të shpejtë. Me Afërditën duke e bërë hyrjen e saj tek Peshorja në datën 7, njerëz të rinj do të njihni përmes miqve, të cilët do të jenë shumë të dobishme pasi do t’ju ndihmojnë të përmbushni gjërat që kishit kohë që ju kishin vënë në procedura. Deri në 19 ku Merkuri lëviz retrospektiv, shmangni përfshirjen tuaj në bisedat me njerëz nga mjedisi i familjes suaj që nuk do t’ju çojë asgjëkundi. Mundohuni të ndiheni mirë me veten dhe t’i jepni atyre qetësinë që meriton!
Parashikimet në dashuri: Momentet që kaloni me bashkëshortin tuaj janë shumë të nxehta dhe unike. Keni  arritur të jeni shumë afër bashkëshortit tuaj dhe komunikoni në mënyrë të përkryer  me të. Retë e së kaluarës janë prishur dhe e gjithë frika juaj duket se ka kaluar në të kaluarën. Një udhëtim i shkurtër do t’ju japë mundësinë të jeni edhe më afër dhe t’ju vërë në mendime dhe të bëni hapa të tjera në marrëdhënien tuaj. Ju që jeni vetëm duket se  shijoni vetminë tuaj dhe e  mbushni jetën tuaj me miq. Së shpejti, do t’ju vijë dashuria që kishit kohë që prisnit, deri atëherë  shijoni çdo moment të këtij Gushti!
Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj ndiheni të lodhur dhe ndonjëherë të zhgënjyer, por nuk jeni një nga ata që dorëzohen. Keni mësuar të notoni në ujërat e thella dhe së shpejti do të shpërbleheni për punën tuaj të vështirë. Një udhëtim profesional do të jetë një rast për të menduar për ndonjë ndryshim në planet tuaja profesionale. Në financat tuaja imazhi është duke u përmirësuar vazhdimisht dhe kjo ju bën të ndiheni edhe më të sigurt si dhe shumë prej punët në pritje janë bashkuar dhe së shpejti do ju japin buzëqeshje të mëdha!

UJORI
Të përgjithshmet: Ky muaj ka mbledhur shumë surpriza për ju, pasi njerëzit në mjedisin tuaj shoqëror do t’ju ofrojnë bashkëpunime që do t’ju ndihmojnë në shumë nivele. Mundësi për udhëtime do t’ju japin motivimin që të mendoni për diçka të re në jetën tuaj, si personale ashtu edhe në aspektin social. Në mjedisin tuaj familjar, koha që Merkuri do të lëvizë retrospektiv deri më 19 Gusht, ekziston rreziku që do të zhgënjeheni nga njerëz që besonit. Më mirë të mos përfshiheni në konflikte, heshtja ndonjëherë është ar.
Parashikimet në dashuri: Në fushën sentimentale, marrëdhënia juaj po kalon një krizë që nëse vërtet doni ta mbani është mirë të flisni me partnerin tuaj për ndonjë gjë që ju bën nervozë ose ju bën të ndiheni çuditshëm. Një udhëtim i shkurtër që vendosni me bashkëshortin tuaj do t’ju afrojë më shumë dhe do të rinovojë marrëdhënien tuaj. Ju që jeni vetëm me Afërditën që hyn tek Peshorja në datën 7, sfidat janë shumë dhe interesat tuaja po rriten. Bukuria juaj është e gjallë dhe mbrëmjet e verës do të kenë një kënaqësi absolute dashurie. Shijojini!
Parashikimet profesionale: Në biznesin tuaj gjithçka lëviz me perspektiva të mira dhe zhvillimet së shpejti do t’ju befasojnë si dhe një udhëtim ose një paketë bonus do t’ju kompensojë për punën e madhe që keni treguar gjatë kësaj kohe. Do të relaksoheni për pak kohë këto ditë dhe ndoshta do të mendoni për ndryshime në planet tuaja të biznesit që do t’ju shpërblejnë edhe më shumë. Në financat tuaja gjithçka përmirësohet, mbyllni plagët e së kaluarës, vini në program lëvizjet tuaja, rrisni të ardhurat dhe më në fund  ndihuni të sigurt, kështu do të vazhdoni të llogarisni edhe më shumë përfitime.

PESHQIT
Të përgjithshmet: Këtë muaj jeni në një gjendje stresi në lidhje me përgjigjet që prisni për çështje personale dhe familjare. Ndiheni shumë të ngushtë dhe kjo ju krijon tension, të cilat janë momente që ju bëjnë të ndiheni se vendi nuk ka tokë dhe doni të shkoni në një destinacion të panjohur. Prej datës 7 e tutje, Afërdita do të hyjë tek Peshorja, dhe do të keni mundësi për dalje me miqtë dhe shokët, të cilët, nëse pranoni t’i ndiqni, do të jenë në dispozicionin tuaj. Gjatë kësaj kohe, preferoni të jeni jashtë, në vend që të qëndroni në shtëpi dhe të zhyteni në mendime të ngushta!
Parashikimet në dashuri: Ju që keni një marrëdhënie dhe ndiheni shumë fortë dhe intensiv për bashkëshortin tuaj, këto ditë do të merrni shumë dashuri dhe butësi dhe kjo do t’ju qetësojë dhe do t’ju çlodhë nga gjithçka që ju ka shtyrë kohët e fundit. Durimi dhe gjendja juaj ju ka ndihmuar shumë që të zhvilloni marrëdhënien tuaj me nivelet e harmonisë, pasionit dhe intensitetit të dëshirave. Një udhëtim i shkurtër dhe i shpejtë që do bëni me bashkëshortin tuaj këtë muaj do t’ju sjellë edhe më afër dhe do të zbuloni gjëra që do t’ju bëjnë vërtet të lumtur! Ju që jeni vetëm, mos kini frikë, e mira vjen sepse ju doni situata reale dhe të vërteta të përjetoni. Afërdita së shpejti do t’ju shpërblejë me atë që ëndërroni, sepse e meritoni vërtet!
Parashikimet profesionale: Puna ju jep çdo ditë kënaqësinë që kërkoni, jeni shumë të kënaqur me mjedisin tuaj të punës dhe bashkëpunëtorët tuaj dhe kjo ju bën të ndiheni shumë mirë me veten tuaj. Një udhëtim biznesi do t’ju ndihmojë të shihni më thellë disa mendime që keni dhe do të krijoni nevojën për të vendosur qëllime të reja që me siguri do të kenë motive të forta për ju. Në financat tuaja përpiquni të mos jeni shpërdorues, mos u hapni keni lenë punë në pritje dhe duhet ti mbyllni, kështu që mbahuni për veten tuaj!

 Për më shumë detaje mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun Jorgo Pulla: Tel. 0699464446 ose pranë websajtit http://www.astrologu.al

( BalkanWeb )

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: