Recetë nga znj Eneida
Përbërësit

800 gr krem djathi
160 gr sheqer
4 vezë
1 lugë miell
400 ml pana për ëmbëlsira
Vanilje

Përgatitja

Fillimisht rrahim kremin e djathit me sheqer dhe shtojmë vezët një e nga një. Shtojmë miellin, panën dhe vaniljen. E kalojmë në tavën e rrethuar me letër kuzhine dhe e pjekim me 220 gradë ajër deri sa të digjet pak nga lart. Kur del nga furra është i ujshëm. Lijeni të ftohet nja 6-7 orë të mira dhe më pas.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: