ANGLI

Chelsea pasi dështoi me Lewandowskin dhe Haaland po këmbëngul që të rikthejë në Stamford Bridge sulmuesin belg Romelu Lukaku.

28-vjeçari ishte një nga më të mirët vitin e kaluar në radhët e bomberave, por Inter nuk e shet pa 120 milion euro.

Chelsea që u kurorëzua kampion i Europës për klube e vuan ende mungesën e një sulmuesi pykë pas largimit të Giroud, teksa Werner nuk bind.

Pritet të shihet nëse Abramovich do të surprizojë arkat e klubit zikaltër teksa pas 2 vitesh mund t ë rikthehet sërish në Premier League ku ka luajtur nga viti 2011 deri në 2019.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb