Courteney Cox ndjen një lidhje të vazhdueshme me kolegun e saj të ndjerë të “Friends”, Matthew Perry, duke besuar se ai ende “e viziton” atë shtatë muaj pas vdekjes së tij. Duke reflektuar mbi marrëdhënien e qëndrueshme të personazheve të tyre në ekran, ajo foli për spiritualitetin e saj, duke përmendur se ndjen prezencën e Perry-t në jetën e saj.

Në një intervistë në “CBS Sunday Morning”, Cox, e cila për një dekadë luajti rolin e Monica Geller së bashku me Perry-n si Chandler Bing, përkujtoi 20-vjetorin e fundit të shfaqjes.

Foto
Foto
 900 0 1716288065xmatthew Perrypng 727
900 0 1716288065xmatthew Perrypng 727

“Unë mendoj se ai është ndoshta një nga qeniet njerëzore më qesharake në botë. Ai është shumë qesharak,” tha Cox. “Ai është me të vërtetë një zemër e madhe. Jam shumë mirënjohëse që kam punuar kaq ngushtë me të për kaq shumë vite. Ai më viziton shpesh, nëse besojmë në këtë. Unë flas me mamin tim, babin tim, Matthew. Më duket se ka shumë njerëz që, mendoj, na udhëheqin. E kuptoj – e ndjej Matthew përreth me siguri”.

Perry u gjet pa ndjenja në një vaskë në shtëpinë e tij në Pacific Palisades, më 28 tetor 2023, dhe u shpall i vdekur. Ai ishte 54 vjeç.

Zyra e Ekzaminuesit Mjekësor të Qarkut LA më vonë konfirmoi se shkaku i vdekjes së tij ishin efektet akute të ketaminës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: